Dlaczego komornik blokuje konto bankowe?

Wszyscy wiemy o tym, że swoje długi trzeba spłacać. Inaczej kończy się to dla dłużników bardzo nieprzyjemnie. Pamiętamy kampanie informacyjne mówiące o tym, że nie ma sensu uciekanie przed bankiem, przed komornikiem. Te instytucje i tak mają wszystkie niezbędne informacje, żeby nas znaleźć i wyciągnąć od nas to co im się należy. Dlatego tak istotne jest, w przypadku jakichkolwiek trudności ze spłatą kredytu czy pożyczki, w przypadku utraty płynności finansowej, tak ważne jest, żeby nie uciekać, nie wychodzić z założenia, że przecież wszystko się ułoży, ale stanąć w prawdzie przed sobą i innymi i przyznać, że mamy problemy.

Banki są skłonne iść na wiele ustępstw, zanim zaczniemy zastanawiać się dlaczego komornik blokuje konto bankowe i dlaczego nagle zostaliśmy bez grosza przy duszy i nie mamy za co kupić nawet podstawowych artykułów zapewniających przetrwanie. Zablokowanie konta to już ostatni krok komornika, który na podstawie swoich doświadczeń z nielojalnym dłużnikiem stracił możliwość dochodzenia swoich roszczeń w inny sposób. Komornik może również wystąpić do naszego pracodawcy, aby ten zajął nam część wynagrodzenia. Takie przypadki są bardzo częste. Pracodawca blokuje część naszej pensji i każdego miesiąca przesyła tę część do komornika, na wskazane w informacji pisemnej konto bankowe. Na rachunek komornika trafia więc co miesiąc jakaś część jego należności.

Niezmiernie istotne jest, żeby w razie problemów udać się do banku czy innej instytucji, która udzieliła nam kredytu czy pożyczki i z pokorą prosić o jak najlepsze rozwiązanie sprawy. Nie możemy obawiać się przyznać do tego, że chwilowo straciliśmy płynność finansową. To normalne, takie rzeczy się zdarzają. Od nas zależy czy wyjdziemy z tego z twarzą czy też nie. Banki i komornicy naprawdę wiele już widzieli i nie zaskoczą ich nasze problemy. Ważne, by powiadomić te instytucje od razu, gdy pojawia się problem. Czasem zadziwia nas ludzka głupota, kiedy ktoś nie reguluje swoich zobowiązań, a jednocześnie, niczym dziecko, udaje, że wszystko jest w porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *